Zalogowany jako: .   Wyloguj się
Strona 1 z 2  

Wielkanocne przygotowania z dzieckiem

Zobacz artykuły na temat:zabawywielkanocświęta wielkanocne
Wielkanoc przychodzi wraz z wiosną, dlatego oprócz zadumy daje nam wielką dawkę optymizmu i nowej energii. Warto ten wyjątkowy czas spędzić z najbliższymi. Skorzystaj z naszych pomysłów i już teraz zacznij przygotowania do Wielkanocy wraz ze swoim dzieckiem.

Wielkanocne przygotowania z dzieckiem

Wielkanocne przygotowania z dzieckiem

Ozdoby wielkanocne

Zrób z dzieckiem ozdoby wielkanocne, które podarujecie najbliższym podczas świąt lub ozdobicie nimi swój dom.

Pisanki dla początkujących

Twój szkrab jest jeszcze mały i nie daje sobie rady z pomalowaniem prawdziwych jajek? Zaopatrzcie się w jajka ze styropianu, które zakupisz w sklepie dla plastyków lub w zwykłym papierniczym. Bez obawy, że jajko się potłucze, twój milusiński będzie mógł własnoręcznie ozdobić styropianowe jajka. Potrzebne będą tylko kolorowe flamastry, kolorowy papier, krepina, brokatowy klej w tubce. Jedynym ograniczeniem jest jedynie wasza wyobraźnia!

Polecamy: Jak przygotować dziecko do Wielkanocy?

Wielkanocne kolorowanki

Na czystej kartce narysuj swojemu dziecku dwa kontury pisanek. Poproś malucha, by ozdobiło je tak, aby każda z nich była inna. Wykorzystajcie do dekoracji kredki, farby plakatowe, kolorowy papier i kawałki niepotrzebnego materiału. Narysowane i  ozdobione pisanki naklejcie w widocznym miejscu!

A może twoje dziecko przygotuje wielkanocne kolorowanki dla najbliższych? Ściągnij dziecku wesołe, wielkanocne rysunki z naszej strony  i zaproś do wspólnego pokolorowania. Gotową laurkę twoje dziecko może wręczyć ukochanym dziadkom przed wielkanocnym śniadaniem.

Wesołe wydmuszki z zieloną czupryną

Pokaż dziecku w jaki sposób przygotować wydmuszki. Gotowe wydmuszki ozdóbcie  rzeżuchową czupryną. Jak to zrobić? Ostrożnie przekrój ostrym nożem jajko na pół. W tym czasie niech twój maluch ulepi z plasteliny podstawki z zagłębieniem na obie części wydmuszki. Dzięki temu jajka nie będą się przewracały. Wnętrze połówek wydmuszek wyłóżcie wilgotną watą i wysiejcie nasionka rzeżuchy. Postawcie je w słonecznym miejscu i podlewajcie systematycznie. Po kilku dniach na czubku wydmuszek kiełkująca rzeżucha przemieni się w zielone włosy.

Wielkanocne króliczki

Do przygotowania wielkanocnych króliczków niezbędne będą:

- szablon w kształcie królika,

- kolorowy blok techniczny,

- kolorowy papier,

- zielona bibuła,

- klej,

- nożyczki,

- zszywacz do papieru.

Na początku  na bloku technicznym odrysujcie z szablonu kształt królika i wytnijcie go. Poproś malucha, by za pomocą papieru kolorowego przykleił królikowi oczy, nosek i wąsy. Ty w tym czasie zepnij pasek brystolu zszywaczem, w taki sposób, by powstało koło. Będzie to podstawka, dzięki której królik będzie stał. Gotową podstawkę udekorujcie zieloną krepiną, która będzie imitować wiosenną świeżą trawę. Za pomocą zszywacza przymocujcie okrągłą podstawkę do królika. Na koniec włóżcie do środka wcześniej przygotowaną pisankę.

Polecamy: Jak ciekawie spędzić Wielkanoc z dzieckiem?

(Z)ręczny kurczaczek

A może przygotujecie oryginalnego kurczaczka? Do pracy przydadzą się wam:

- żółta farba plakatówka i pędzelek,

- brystol,

- kawałek czerwonego papieru,

- gotowe oczka (do kupienia w sklepie dla plastyków),

- kawałek filcu,

- kolorowe piórka,

- klej i taśma klejąca,

- nożyczki.

Farbą na kawałku brystolu namalujcie  jajko. Następnie pomaluj rączkę dziecka żółtą farbą  i poproś smyka, by odcisnął dłoń obok na kartce dwa razy. Gdy wszystko wyschnie wytnijcie jajko i „skrzydełka” powstałe z odciśniętych dłoni. Części kurczaczka złączcie przy pomocy taśmy klejącej. Wystarczy dokleić ptaszkowi dzióbek, oczka, filcowe nóżki i kolorowe piórka na czubku głowy, by świąteczny kurczaczek był gotowy!


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Śródziemnomorskie jajka faszerowane - Kasia gotuje z Polki.pl

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter