Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak liczyć punkty podczas rekrutacji na uczelnię?

kaka1991
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:
Każdy z nas wybierając się na studia osiąga pewne rezultaty, jednak nie każdy wie w jaki sposób na podstawie naszych wyników są liczone punkty.

Nie każdy wie, że punkty na uczelniach są przyznawane w inny sposób. Czyli każda uczelnia ma określony sposób na podstawie którego przyznaje punkty. O sposobie ich przyznawania możesz się dowiedzieć ze stron internetowych, gdzie często jest odpowiedni przelicznik. Wpisujesz tylko wyniki w procentach a specjalny program oblicza dla ciebie punkty.

Kolejny sposób to udział w targach zawodoznawczych, na których możesz zapytać prowadzących z danych uczelni o sposób punktowania.

I trzeci, moim zdaniem najlepszy sposób, to pytanie na forum, gdzie starsi koledzy lub moderatorzy odpowiedzą na twoje pytanie. Tam dodatkowo możesz porównać swoje wyniki z wcześniejszymi latami. Na podstawie tych progów możesz dowiedzieć się czy masz szanse dostać się na upragniony kierunek.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter